Smiley face

Widget Image
POMA-GRAMY

Fundacja „Poma-Gramy” powstała przede wszystkim z myślą o popularyzacji niesienia pomocy ludziom potrzebującym poprzez sport i dobrą zabawę.
Cele fundacji:

 • pomoc społeczna,
 • działalność charytatywna,
 • rozpowszechnianie kultury i sportu
 • zbiórki funduszy na rehabilitację,
 • promowanie aktywnego trybu życia,
 • wspieranie potrzebujących
 • DOŁĄCZ DO NAS:
  W górę

  Szymek Walkowiak

  podopieczni-szymek

  podopieczni-szymek

  Szymek Walkowiak

  12 sierpnia 2016 r. podczas badania usg wykryto u Szymka guza w przestrzenia zaotrzewnowej (wielkość guza to 12 cm na 8 cm). Następnego dnia Szymon trafił do szpitala. Lekarze od razu podejrzewali neuroblastoma IV stopnia. Szymon został poddany szczegółowym badaniom. Tomografia komputerowa, rezonans, scyntygrafia mibg…Badania potwierdziły, że to nowotwór złośliwy, który niestety rozsiał przerzuty do węzłów chłonnych i szpiku kostnego. Po 5 dniach pobytu w szpitalu przeprowadzona została operacja – założono port, zrobiono trepanobiopsję i biopsję guza. Kolejnego dnia rozpoczęliśmy agresywną chemioterapię (protokół COJEC). Kolejne etapy leczenia to operacja usunięcia guza pierwotnego, megachmia, autoprzeszczep szpiku, radioterapia i immunoterapia przeciwciałami anty GD-2. Szymek będzie musiał przejść długotrwałe i kosztowne leczenie (immuneterapia nie jest finansowana przez NFZ). W zależności od przebiegu leczenia terapia przeciwciałami anty GD-2 zostanie przeprowadzona w Krakowie, Genui we Włoszech lub Greifswaldzie w Niemczech.


  Szymek jest podopiecznym Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu. Prowadzimy zbiórkę z przeznaczeniem na pokrycie kosztów leczenia.

  Wygonić raka z Szymka Walkowiaka

  Kategoria:
  Data:
  6 lutego 2020